Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Jak používat klimatizace?

Napsal dne 06. 11. 2012 uživatel veronika.fundova

Pořídili jste si do svého rodinného domu nebo bytu klimatizační jednotku? Toužíte v letních měsících po chladném klimatizovaném vzduchu v místnosti nebo naopak po vyhřáté místnosti v zimních měsících? Pak jste udělali správně. Moderní klimatizace totiž nabízejí obojí. V létě chládek, v zimě teplo. Lze je tedy využívat celoročně. Víte však, jak takovou klimatizační jednotku používat?

Nezáleží na tom, zda jste si pořídili mobilní klimatizaci nebo tvz. multisplit klimatizaci, jde o to umět ji správně používat. Zmáčknout tlačítko na spuštění klimatizace totiž nestačí. Pokud tak uděláte a nebudete se zajímat o to, jaká teplota je venku a jaká uvnitř místnosti, může se stát, že velmi rychle onemocníte letní rýmou či kašlem nebo se u vás projeví bolesti hlavy a zad. Rozdíl mezi nastavenou teplotou v místnosti a teplotou venkovní by neměl být vyšší než 5 až 8 stupňů Celsia. Stejně tak je nutno o všechny klimatizace pravidelně pečovat. Servis klimatizace, tj. kontrola funkčnosti klimatizace, čištění klimatizace, plnění klimatizace také nenechávejte až na dobu, kdy  klimatizace přestává fungovat. Pravidelnou údržbou klimatizací předejdete drahým opravám a zajistíte si vždy čerstvý vzduch v místnosti.