Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

Napsal dne 06. 12. 2012 uživatel veronika.fundova

V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější. Pokud jste si jisti, že nebude svůj dům vytápět drahou elektřinou nebo drahým plynem a budete raději volit tradiční způsob vytápění domu na tuhá paliva, možná se ocitnete před otázkou, zda volit raději otevřený krb, krbová kamna nebo krbovou vložku. Krb s otevřeným ohništěm přináší svým majitelům asi tu nejpříjemnější atmosféru, kdy na vlastní kůži pocítíte teplo linoucí se z ohniště a zároveň také ucítíte vůni a praskot hořícího dřeva. Stejnou funkci vám však zajistí mnohem bezpečněji krbová kamna nebo  krbové vložky. Krbová kamna a krbové vložky mají totiž oproti otevřenému krbu prosklená dvířka, která chrání váš interiér před případným vzplanutím. Krbová kamna zaberou ve vašem interiéru oproti otevřenému krbovému ohništi nebo krbu s krbovou vložkou menší prostor, což ocení především majitelé menších rodinných domů. V krbových kamnech i v krbech s krbovou vložkou můžete navíc kromě dřeva topit také uhlím. Vybírat můžete z mnoha velikostí, materiálových, designových i barevných provedení, takže si na své přijde opravdu každý z vás. Kdo chce topit úsporně, volí vytápění krbovými kamny nebo krbovou vložkou!