Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Domy, které šetří finance i přírodu

Napsal dne 07. 10. 2011

 

Nízkoenergetické stavby, jsou takové stavby, které jsou schopny ekonomického i ekologického provozu. Je jich několik druhů, které se dělí podle maximální roční spotřeby energie.

 

Aby takový nízkoenergetický dům vyhovoval nárokům, které jsou pro tyto typy budov vyžadovány, nesmí jeho roční spotřeba přesáhnout více než 50kWh/m2. Podle spotřeby se pak rozdělují do těchto kategorií: nízkoenergetický dům, pasivní dům, nulový dům a aktivní dům nebo také dům s energetickým přebytkem. První jmenovaný má ze všech domů sice nejvyšší spotřebu, ale i tak je oproti běžné novostavbě mnohem úspornější. Roční spotřeba novostavby se pohybuje mezi 80ti až 150 kWh/m2. To je oproti maximu úsporného domu ještě stále celkem velký rozdíl.

Výhody ekonomického bydlení

Kvůli neustálému růstu cen energií poptávka po nízkoenergetických domech stále roste. Investice do takových domů rozhodně vyplatí, protože se vám bude vracet v podobě ušetřených peněz za vytápění a ohřev vody. Právě tyto dvě položky spotřebují nejvíce energie. A na to je pamatováno již při návrhu takových domů. Navíc se vlastník nízkoenergetické stavby nemusí bát nových ekologických nařízení evropské unie, která budou kvůli zhoršujícímu se stavu životního prostředí jistě stále přísnější.

Kde najít více informací o úsporných stavbách

Pokud vás nápad bydlení v nízkoenergetických stavbách zaujal, můžete se podívat na web http://usporne-domy.info. Tam najdete podrobné informace o spotřebě všech druhů nízkoenergetických staveb. Dále také základní informace o tom, jak se takový dům musí postavit, aby bylo docíleno toho, že dokáže spořit energii.