Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Domy s ekonomickým provozem

Napsal dne 17. 11. 2011

 

Moderní bydlení dnes znamená hlavně úsporu energie. Nejde jen o peníze majitelů rodinných domů, ale především o ochranu přírody. Proto byly navrženy takové stavby, které spojují příjemné s užitečným – ekonomický provoz a šetrnost k životnímu prostředí.

 

Nízkoenergetické domy patří do jedné z kategorií takzvaných „úsporných domů“. Mezi ty mohou patřit jen ty stavby, jejichž maximální roční spotřeba nepřesáhne 50kWh/m2. Proto jsou tyto „ekonomické domy“ stále populárnější. Vždyť spotřeba běžného rodinného domu může být až 150 kWh/m2 za rok.

Výhody

První výhodou je jistě úsporný provoz. Investicí do tohoto domu máte jistotu, že se vám úspory budou vracet. Také se už v budoucnu nebudete muset starat o nějaká nařízení týkající ekologického provozu rodinných domů. O dalších výhodách i možnostech pořízení nízkoenergetických domů si můžete přečíst na stránkách http://ekonomicke-stavby.cz.

Co víc ještě můžete udělat

Kromě volby druhu domu, ve kterém budete chtít bydlet, si můžete také zvolit typ vytápěcího systému. Všichni majitelé rodinných donů vědí, že vytápění je ekonomicky nejnáročnější. A proto je na výběr takového systému, lepší myslet hned na začátku stavebního projektu nebo při výběru domu. Na stránkách http://vytapeni-rodinnych-domu.cz, se dozvíte o moderních způsobech ekologického vytápění, různých vytápěcích systémech a vytápění domu pomocí obnovitelných zdrojů. Rozumným spojením nízkoenergetického domu a vhodného vytápěcího systému můžete ušetřit nemalé peníze.