Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Jak bez námahy přijít k ekonomickému domu

Napsal dne 06. 12. 2011

 

Každý by za provoz domu rád ušetřil co nejvíce. A právě kvůli úspoře energie byly navrhnuty nízkoenergetické domy, které se o to dokáží samy postarat. Nejde totiž jen o stále rostoucí ceny energií, ale i o ochranu přírody.

 

Nízkoenergetické domy jsou jednou ze skupin ekonomických staveb. Ty jsou skvělým řešením jak bydlet úsporně a ekologicky. Proto, aby jakákoli stavba mohla být považována za ekonomickou, nesmí její spotřeba za rok přesáhnout 50kWh/m2. Díky tak nízkému číslu jsou ekonomické stavby stále vyhledávanější.

Co může ekonomická stavba všechno nabídnout

Kromě úsporného provozu, který také šetří přírodu, si můžete užívat i zdravého prostředí. V každém takovém domě je kvůli izolaci zajištěna řízená výměna vzduchu. Ta zajišťuje filtraci přiváděného vzduchu. Dokonalá izolace neslouží jen jako tepelná, ale i zvuková. Výhodou je i kratší topná sezóna.

Jak k takovému domu přijít

První možností je si výstavbu takového domu zařídit samostatně. Od výběru pozemku až po zajišťování kolaudace. Druhá možnost je využití developerských služeb. Tato možnost je mnohem pohodlnější z důvodu, že vy si jen vyberete a koupíte hotový dům. Developeři se postarají o veškerou administrativu, financování bydlení, výstavbu i stavební dozor. Budoucí zájemci o nízkoenergetický dům si mohou vybrat některý z developerských projektů ve výstavbě nebo si zjistit, zda je možné si koupit již hotový dům. Více informací o činnosti developerských společností naleznete na adrese http://developeri.info.