Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Jak si zajistit ekonomický provoz domu

Napsal dne 06. 12. 2011

 

Oblast moderního bydlení nabízí mnoho možností, jak ušetřit za provoz rodinného domu. S rostoucími cenami energií se stává téma úsporného bydlení stále zajímavějším.

 

Na trhu s bydlením se čím dál častěji objevují takzvané „ekonomické stavby“. Jedná se o domy, jejichž provoz je mnohem méně finančně náročný, než je tomu u klasických rodinných domů. Nízkoenergetické domy patří do jedné z kategorií oněch ekonomických staveb. O těch dalších se můžete dočíst na webu http://ekonomicke-stavby.cz.

Výhody nízkoenergetických domů

Jako první se určitě hodí uvést nízkou spotřebu domu. Spotřeba nízkoenergetických domů je 15-50kwh/m2 za rok. S tím, že se někdy uvádí plocha podlahy a někdy plocha společně se stěnami. U ekonomických domů se topí kratší dobu, než je tomu u těch klasických. Uvnitř takového domu vám také nehrozí prochladnutí nohou kvůli studené podlaze. Dům je dokonale prohřátý, bez studeného průvanu. Kvalitní tepelná izolace zajistí nejen teplo, ale i ochranu proti hluku.

Vytápění nízkoenergetických domů

Nejvhodnější je vytápění pevnými palivy. Pro rodinné domy je ekonomicky výhodné vytápění dřevem, protože je prakticky dostupné všude, a tak nemá vysoké náklady na dopravu. A pokud se jedná o dům nízkoenergetický, není obsluha nijak náročná. O něco dražší, je vytápění zemním plynem nebo elektřinou. V nabídce jsou také i ekologické způsoby vytápění – například s pomocí tepelného čerpadla. Více se o typech vytápěcích systémů dozvíte na webu http://vytapeni-rodinnych-domu.cz.