Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Lze rekonstruovat starší rodinný dům na nízkoenergetický?

Napsal dne 06. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

Vlastníte starší, naprosto neekonomický dům? Co s takovým domem udělat? V době, kdy se neustále zvyšují náklady na vytápění,  je zapotřebí provést co nejdříve rekonstrukci rodinného domu. Věřte, že se vám investice v budoucnu zajisté vyplatí.

Provoz staršího domu vyjde mnohem dráž než u novostavby

Starší rodinné domy nemají s nízkoenergetickými stavbami nic společného. Mívají stará dřevěná okna a dveře, kterými protahuje, minimální nebo vůbec žádnou izolaci stěn, střechou profukuje vítr nebo do ní v horším případě zatéká. Dům se většinou vytápí klasickým kotlem  na uhlí nebo dřevo. Náklady na provoz takového rodinného domu jsou několikanásobně vyšší než u ekonomické nízkoenergetické stavby.

Jak lze snížit provozní náklady staršího domu?

A jak udělat ze starého rodinného domu alespoň zčásti ekonomickou stavbu? U velké části rodinných domů lze provést alespoň částečnou rekonstrukci na nízkoenergetickou stavbu. Pokud bereme v úvahu, že u již stojícího rodinného domu nemůžeme měnit lokalitu, tvar ani orientaci prosklených ploch na jih nebo na jihozápad, můžeme ovlivnit alespoň to, jak kvalitní zasklení do oken si pořídíme, jak silnou a kvalitní tepelnou izolaci na domu uděláme, jaký druh vytápění si koupíme a také jak budeme regulovat vytápění.  Nízkoenergetické domy by měly vykazovat míru potřebného tepla na vytápění za jeden kalendářní rok mezi 15 – 50 kWh na m2. Nejvhodnějším typem rekonstrukce je tedy důkladná izolace domu, vyvarování se všem netěsnostem ze všech směrů a světových stran, změna způsobu vytápění a pořízení speciálního zasklení oken.   Nejvhodnějším vytápěcím systémem pro nízkoenergetické domy jsou tepelná čerpadla s akumulační nádrží nahřívanou kotlem nebo solárním systémem. U oken se pak jedná o dvojskla, mezi nimiž je napnuta jedna nebo dvě pokovené fólie, které propouští sluneční záření dovnitř, avšak teplo v domě zůstává. Jakákoliv výše zmiňovaná rekonstrukce vám uspoří nemalé finanční prostředky.