Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Moderní bydlení je hlavně o úsporách

Napsal dne 30. 11. 2011

 

Rostoucí ceny energií nutí majitele rodinných domů k šetření. S pomocí nízkoenergetických domů to nemusí být problém.

 

Mezi nízkoenergetické domy se zařazují všechny ty, jejichž maximální roční spotřeba je 50kWh/m2 . Většinou se spotřeba pohybuje mezi 15ti až 50ti kWh/m2. Nízkoenergetické stavby se od těch klasických radikálně liší. Nejen spotřebou, ale i celou svou konstrukcí, díky které se docílilo toho, že je dům schopen úsporného provozu. Nízkoenergetické domy jsou jednou ze čtyř kategorií ekonomických staveb. Více informací o nich získáte na stránkách http://ekonomicke-stavby.cz.

Výhody

Jelikož je na úsporu energie pamatováno hned na začátku návrhu domu, není potřeba se starat o různá opatření, jako je to u klasických rodinných domů. Ve většině případů má dům kvalitní izolační materiály zabudované přímo v konstrukci, že není zapotřebí zateplení. Díky tomu také nedochází ke zbytečným ztrátám tepla. Plastová okna a dveře jsou dokonale utěsněné. Systém řízené výměny vzduchu se postará o pravidelný přístup čerstvého a odfiltrovaného a z odváděného je navíc zužitkováno teplo.

Další možnosti jak snížit náklady na provoz

Ať už jste majiteli klasického domu, nízkoenergetického domu nebo o jeho koupi teprve uvažujete, určitě uvítáte pár rad, jak se dá co nejvíce ušetřit za provoz. Na stránkách http://uspory-energie.com najdete spousty tipů, jak si zajistit co nejnižší náklady na provoz rodinného domu. Od drobných opatření až po nejlepší investice do speciálních úprav, jako je například zateplení nebo výměna oken a dveří.