Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Objednejte si náš katalog rodinných domů zdarma, nebo odebírejte newsletterBulletin Ekonomických staveb


Zajímavosti:

Na světě je tapeta, se kterou ušetříte za topení

Napsal dne 11. 02. 2011

Někdy až neuvěřitelné systémy a stavební doplňky se dají použít k tomu, aby ekonomický dům byl vytápěn šetrně. Na trhu je například tapeta, která izoluje stejně jako třeba zeď o tloušťce 8,5 centimetru. Tato novinka byla představena na posledním ročníku veletrhu Heimtextil ve Frankfurtu. Tapeta velmi dobře snižuje tepelné ztráty a odráží teplo.

Tepelně-izolační tapeta se vyrábí z patentovaného materiálu nazvaného Neopor. Je to expandovaný polystyren, doplněný navíc o speciální grafitové částice, které jako zrcátka odrážejí tepelné záření. Tak se právě snižují tepelné ztráty, které jsou hodně nepříjemné zejména za tuhých zim, kdy je účet za topení astronomicky vysoký.

Tapety Climapor mají tloušťku pouze čtyři milimetry, proto je možné je lepit obdobně jako běžné tapety. Používá se stejné lepidlo jako při aplikaci např. Styroporu, tedy polyakrylátové lepidlo na bázi vody s organickými a anorganickými složkami. I na lepení těchto tapet, pokud v oboru nejste stoprocentně zruční, je dobré si pozvat odborníka.

Novinková tapeta potěší jistě i ty majitele domů, které trápí různé studené výklenky, rohy a podobně nebo používají za radiátory a jiná topná tělesa hliníkové fólie. Použít ji však můžete i za kamna a podobně. Tapeta pokrytá hliníkovou fólií totiž tepelně izoluje, ale také odráží teplo. To dokážou právě granitové částice.

Varianta tepelně-izolační tapety laminovaná lepenkou je vhodná zase tam, kde je potřeba stěny tepelně izolovat a zbavit se jejich chladného povrchu, případně zakrýt trhliny nebo nerovnosti. Tapetu lze použít jako podklad pro všechny typy normálních tapet. Desetimetrová role tepelně-izolační tapety vás bude stát přibližně 300 korun.

Německý výrobce BASF garantuje, že novinka má stejný izolační účinek jako stěna o tloušťce 85 milimetrů z pevných cihel, 98 milimetrů z pískovo-vápencové cihly či jako 262 milimetry silná stěna z běžného betonu.

Tapety Climapor odolávají teplotám až do 75 stupňů Celsia, pokud jde o hořlavost, řadí se do evropské třídy E .