Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Nízkoenergetická stavba musí být správně zateplena

Napsal dne 13. 10. 2011

 

V poslední době se ve stavebnictví velmi často setkáváme s pojmy nízkoenergetické či pasivní domy. Co to znamená, když se řekne nízkoenergetický dům?

Jedná se o běžně postavený dům, který může být zděný nebo montovaný z panelů, případně postavený ze dřeva. Musí ale na rozdíl od klasického domu šetřit co nejvíce energie a proto musí splňovat určitá kritéria pro spotřebu energie na vytápění. Spotřeba nízkoenergetického domu může být maximálně 50 kWh/m2 za rok. To znamená, že množství spotřebované energie má přibližně poloviční až třetinovou hodnotu oproti běžné zástavbě.

Aby se dosáhlo požadované nízké spotřeby energie, musí být nízkoenergetický dům zateplen mnohem kvalitněji než běžná stavba. Zateplena musí být celá obálka budovy - zateplení fasád, nesmí zde zůstávat nezateplené plochy, kde by mohly vznikat tepelné mosty. Tepelná izolace u tohoto typu staveb bývá poměrně masivní, používají se na ni desky z minerální vaty nebo polystyrenu o síle 30 - 50 cm, případně se používá kombinace speciálních tvárnic, které již izolant obsahují a jsou doplněné termoizolačním systémem.

Podle kvality provedení a tloušťky zateplovacího systému se pak rozhoduje, jakým způsobem a výkonem se bude dům vytápět. Více o zateplovacích systémech se dozvíte na stránkách zateplení fasád domů.

Nízkoenergetické domy má ve své nabídce i společnost Ekonomické stavby. Jedním z jejích programů je právě program Nízkoenergetický dům, v rámci kterého pro vás specialisté Ekonomických staveb najdou řešení, které bude nejlepší právě pro vás a bude uzpůsobené vašemu pozemku.