Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Nízkoenergetické domy

Napsal dne 30. 11. 2011

 

Nízkoenergetické domy jsou pro svou nízkou spotřebu stále více vyhledávaným produktem, co se rodinného bydlení týče. Jelikož ceny energií rostou rychle, každý uvítá možnost ušetřit. Navíc tak ještě chrání přírodu.

 

Pro to, aby mohl být rodinný dům zařazen mezi nízkoenergetické, musí splňovat přísná měřítka. Výše roční spotřeby se u nízkoenergetických domů je 15-50 kWh/m2. Nízké spotřeby je dosaženo celkovou vzduchotěsností stavby. O výměnu vzduchu je však postaráno automatickým systémem, který navíc filtruje přiváděný vzduch a z odváděného odebírá teplo.

Výhodou není jen nízká spotřeba

Materiály použité na stavbu nízkoenergetických domů nezajišťují jen vzduchotěsnost a zabraňování tepelným ztrátám, jsou také odolné proti vlhkosti. Díky tomu se v domě nebudou vytvářet nevzhledné skvrny, které mohou zavinit vznik plísní.

Další typy úsporných domů

Nízkoenergetické domy jsou pouze jednou ze čtyř kategorií ze skupiny úsporných staveb. Ty jsou rozděleny podle své maximální roční spotřeby. Další kategorií po nízkoenergetických domech jsou pasivní domy s maximální roční spotřebou 15kWh/m2, pak nulové domy s téměř nulovou spotřebou 5kWh/m2 na rok, a jako poslední jsou aktivní domy, které jsou prakticky energeticky nezávislé. Jediné čím, se všechny tyto stavby liší, je spotřeba, jinak mají všechno společné. Nepropustnost vlhka a tepla, systém řízené výměny vzduchu a kvalitní izolační materiál, díky kterému se nemusíte starat o zateplování fasád. Více se o jednotlivých kategoriích dozvíte na webu http://usporne-domy.info.