Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Nízkoenergetickým domem může být i dřevostavba

Napsal dne 09. 09. 2011

Stavět nízkoenergetické domy je nyní velmi moderní. A pokud je stavba provedena kvalitně a využívá vhodné termoizolační-materiály, pak je to obvykle i finančně výhodné.

Jelikož už tak poměrně vysoké ceny energií stále stoupají, stoupá i poptávka po domech, které jsou energeticky úsporné. Pořizovací cena takového domu je sice obvykle vyšší, než cena domu běžného, ale investované peníze se díky úsporám za vytápění obvykle vrátí během několika let. Do budoucna tak máte u nízkoenergetických domů jistotu finančního zhodnocení stavby, na rozdíl od běžných domů, jejichž provoz není zrovna levný.

Pro měření energetické náročnosti domů se používá porovnání roční spotřeby energie, která se udává v kWh na m2 za rok. Za nízkoenergetický může být dům označen v případě, že se maximální množství tepla na jeho vytápění pohybuje v rozmezí 15 - 50kWh/m2 obytné plochy.

Co se týká vytápění domu, existuje pro nízkoenergetický dům více možností řešení. Obvykle se však doporučuje kombinovat vybraný topný systém s takzvaným rekuperátorem. Ten zajišťuje výměnu tepla mezi vypouštěným a čerstvě přivedeným vzduchem, přičemž účinnost tohoto systému dosahuje až 90%.

Jednou z možností pro stavbu nízkoenergetického domu je dřevostavba. Především sendvičové dřevostavby mají díky silné izolační vrstvě vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Díky tomu dům déle udrží teplo, čímž se snižují náklady na vytápění. Úspora dřevodomu oproti běžnému zděnému domu může činit až desetitisíce korun za rok, nehledě na to, že dřevostavba vám může ušetřit peníze už při výstavbě jako takové. Náklady na její pořízení jsou totiž nižší v porovnání se zděným domem srovnatelných parametrů. Více o dřevostavbách se dozvíte na http://www.drevo-stavby.info/

Je možné, že už máte vy nebo vaši přátelé negativní zkušenosti se stavbou rodinného domu a proto hledáte firmu, která vám dům postaví skutečně kvalitně, včas a bez navýšení ceny. Ekonomické stavby připravily pro své klienty program Jistota, který v sobě splňuje výše uvedené parametry. Dům vlastníte už od prvního momentu stavby, platíte postupně, vždy až za vykonanou práci a máte zaručenou pevnou cenu. Podrobnější informace o programu Jistota najdete na http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pji.php