Aktuality:

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Úsporné vytápění do ekonomického domu

06. 12. 2012


V současné době, kdy dochází ke každoročnímu navyšování nákladů na provoz a vytápění rodinných domů se často potýkáme s myšlenkou, jaký typ domu si pořídit, zda klasický zděný, pasivní, nízkoenergetický nebo nulový dům a samozřejmě i s tím, jaké vytápění je pro zajištění tepla vašeho domova to nejvhodnější.


Zařizujete své bydlení?

30. 11. 2012


Pokud právě zařizujete bydlení nebo vymýšlíte, jak realizovat vaši zahradu, máme pro vás celou řadu tipů a inspirací.


Projektování nízkoenergetického domu svěřte odborníkovi

Napsal dne 09. 09. 2011

Nízkoenergetické domy jsou v současné době velkým tématem. V souvislosti se stávajícími cenami energií a s jejich průběžným navyšováním se o energetickou náročnost zajímá v podstatě každý, kdo se chystá stavět či koupit rodinný dům.

Co je vlastně nízkoenergetický dům? Jedná se o stavbu, na kterou se vztahují přísnější kritéria na množství tepla určeného k vytápění domu, než u běžné novostavby. Jako měřítko se používá výše roční spotřeby energie na metr čtvereční, která se u nízkoenergetické stavby musí pohybovat v rozmezí 15-50 kWh. Pokud je spotřeba nižší než 15kWh, jedná se už o pasivní dům.

Velkou roli v tom, kolik stojí vytápění domu, hrají tepelná izolace podlahy, stěn i střechy. Není to ale samozřejmě jen o nich, důležitá je i kvalita oken a dveří a volba otopného systému i dalších úsporných spotřebičů. Významnou roli zde hraje i tvar domu a jeho orientace.

Pokud se tedy rozhodnete pro stavbu nízkoenergetického domu, je dobré obrátit se na projektanta, který má v tomto směru dostatek zkušeností. Ten totiž nebude pracovat jen s tabulkovými ukazateli, ale připraví řešení na míru vašemu stylu života. Některá úsporná opatření jsou totiž tak drahá, že se vám konečném efektu ani nemusí vyplatit. Těchto i dalších případných chyb se vyvarujete, pokud využijete program Nízkoenergetický dům od Ekonomických staveb. Více informací o něm najdete zde: http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pnd.php

S odborníkem byste měli při stavbě nízkoenergetického domu konzultovat nejen hrubou stavbu, ale i vybavení interiéru. Ať už se jedná o úsporné spotřebiče, nebo třeba vhodné osvětlení, které je efektivní, ale energeticky nenáročné. Svou roli při snižování nákladů na vytápění může ale hrát třeba i rozmístění nábytku. Pokud se chcete dozvědět více o plánování interiéru domu, navštivte stránky Interiér bydlení www.interier-bydleni.info.